5.0
Toplamda 0 oy verildi.

Evde Tek Başına 1 izle (1990)

-

Home Alone

Evde Tek Başına 1 izle (1990)
Macaulay Culkin ile genç bir erkek fatma ile müstakbel soyguncuların ani buluşmasını konu alan efsanevi Noel komedisi. Kevin McCallister, geniş bir ailede sekiz yaşında bir baş belasıdır. Son numaranın gerçek bir felakete dönüşeceğini bile düşünemiyordu. Büyük bir aile, genç şakacıyı unutarak aceleyle Fransa'ya tatile gider. Şimdi Kevin sadece evde tek başına hayatta kalmamalı, aynı zamanda kendisini haydutlardan korumak için mucizeler göstermelidir.

Arsa

Sekiz yaşındaki Kevin McCallister, ailede gerçek bir "çirkin ördek yavrusu". Büyük erkek ve kız kardeşler her zaman yaşamak için ona zarar vermeye çalışırlar ve ebeveynler - zihne akıl yürütmeyi öğretmek için. Kevin'e göre genel olarak her yerde bir adaletsizlik var. Durum, McCallister'larla birlikte Noel tatili için Avrupa'ya gidecek olan çok sayıda akrabanın gelişiyle daha da kötüleşti. Evin içinde arsızca dolaşırlar ve çocuğu her şekilde küçümserler.

Kevin tek bir şeyin hayalini kurar - yalnız kalmak. İşin garibi, sabah boş bir evde uyanıyor. Acelesi olan ebeveynler onu unuttu ve başka bir ülkeye uçtu. Kevin dileğinin gerçekleştiğinden emin olduktan sonra, ağabeyinin eşyalarını karıştırmak, ebeveynlerinin yatağına atlamak, yasak bir gangster filmi seyretmek ve dondurma yemeye dalmak gibi her şeyi yapar.

Ancak evin iki küçük dolandırıcı Harry ve Marv'ı soymaya karar vermesiyle kontrol edilemeyen zevkler sona erer. "Islak" haydutlar bir çocukta tehlike görmez ve zengin bir evde iyi para kazanmayı umarlar. Kevin'in onların gelişine hazırlanmaktan başka seçeneği yoktur ve evi zaptedilemez bir kaleye dönüştürür.

İlginç gerçekler

▪ Edvard Munch'ın ünlü tablosu "Çığlık", Kevin'in korku içinde avuçlarını yüzüne bastırdığı filmin resmi ambleminin prototipi oldu.
▪ Film, bugüne kadarki muazzam popülaritesine rağmen, birkaç kategoride aday gösterilmesine rağmen Oscar veya Altın Küre alamadı.
▪ Robert De Niro, Harry oynamak için davet aldı, ancak reddetti.
▪ John Candy'nin Gus Polinski olarak rol aldığı sahneler, yoğun programı nedeniyle sadece 23 saat içinde çekildi.
▪ Frank Amca'yı Jerry Bamman oynamasına rağmen, rol özellikle Kelsey Grammer için yazılmıştır.
▪ Jeffrey Wiseman, Kevin rolü için seçmelere katıldı ama sonunda meraklı komşu çocuk Mich Murphy'yi oynadı.
Spoiler uyarısı!
▪ Kevin'in evde tek başına izlediği "Kirli Ruhlu Melekler" filmi kaset için özel bir çekim. Doğada yok.
▪ Marw'ı canlandıran aktör Daniel Stern, onu ısırmamak için yüzünde gerçek bir tarantula ile sessizce çığlık atması ve dehşete düşmesi gerekiyordu. Ses daha sonra eklendi.
▪ Kevin'in sürekli izlediği çizgi film 1966'da çekilen How the Grinch Stole Christmas'tır.
▪ Joe Pesci'nin karakteri Kevin'in parmağını ısırdığında, aslında bunu yapıyor. Macaulay Culkin'in hala yara izi var.

Filmdeki hatalar

Spoiler uyarısı!
▪ Oyuncak çekimi sahnesinde Kevin, nişan almak için yanlış gözü kapatır.
▪ McCallisters, Chicago havaalanından McDonnell-Douglas DC-10 ile havalandı ve Boeing-757 ile Paris'e varır.
▪ Kevin ve onu çalıntı diş fırçasıyla yakalamaya çalışan polis, kırmızı paltolu kadının etrafında birkaç kez koşmayı başarır.
▪ Kevin mağazadan eve dönerken her iki torbayı da yırtıp aldığında, satın alınan büyük şişe sıvı toz içinde değildir.
▪ Aslında Kevin, hattan dolayı tüm telefonlar kesildiği için pizza sipariş edemezdi. Ama bunu mucizevi bir şekilde başarır.
▪ Marv tarantulayı yüzünden Harry'nin göğsüne fırlattığında, Harry parmağında bir alyans görebilir. Sonraki karelerde yok.

Sizi sinemamızda "Evde Tek Başına" kült filmi izlemeye davet ediyoruz: FullHD (1080) kalitesi, stereo ses ve reklam yok.
Amerika Birleşik Devletleri · 103 dk.
Dil:Türkçe Dublaj
Kalite:1080p Full HD
YIL:1990
TÜR:Komedi , Aile Sineması
ÜRETİCİ:Chris Columbus
OYUNCULAR:Macaulay Culkin , Joe Pesci , Daniel Stern , John Heard , Roberts Blossom
  •  Süre: 103dk Dakika
  • Ülke:
  • İZLENME: 22
  • BEĞEN: 0
  • BEĞENME: 0
  • 1080P
Yorum Alanı