5.0
Toplamda 0 oy verildi.

Maske 1 izle 1994

-

The Mask

Maske 1 izle 1994
Eşsiz Jim Carrey (Eternal Sunshine of the Spotless Mind) ile en eksantrik Amerikan komedisi.

İnanılmaz derecede karmaşık ve utangaç bir banka çalışanı, çekici kızlardan çok korkar. Ancak Stanley Ipkiss, kendisini her zaman kendinden emin hisseden ve bir süper kahraman gibi geceleri suçlularla savaşan inanılmaz bir çizgi film yaratığına dönüştüren sihirli bir maskenin sahibi olur.

Hikaye

Stanley Ipkiss (Jim Carrey) çok utangaç ve utangaç bir banka memuru. Çok fazla arkadaşı yok ve karşı cinsin temsilcilerinden tamamen korkuyor. Stanley klasik bir zavallı: Sürekli gülüyor, herkes tarafından küçük düşürülüyor ve muhtelif.

Ancak bir gün kahraman eski enkaz arabasıyla kirli bir iskeleye gider ve orada garip bir tahta maske bulur. Stanley eve döner ve hemen bulmayı denemeye karar verir.

Sonuç olarak, çekingen utangaç, kanarya kıyafeti giymiş yeşil başlı bir hileye dönüşür. Ama hepsi bu değil! Gizemli bir maske, sahibine süper güçler verir. Ama utangaç Stanley onları yok etmeye nasıl karar verecek?

Eğlenceli Gerçekler

▪ Film, aynı adlı Dark Horse çizgi roman serisine dayanmaktadır.
▪ Film başlangıçta ciddi bir korku filmi olarak tasarlanmıştı. Ama sonra bir komediye dönüştü ve içindeki rol, ana rolü oynayan oyuncu için bir fayda performansı oldu.
▪ Steve Martin, Matthew Broderick, Martin Short ve Rick Moranis, Stanley Ipkiss rolü için düşünüldü. Ama Jim Carrey tarafından oynandı.
▪ Rol üzerine yapılan çalışmada Jim Carrey, babasının imajını temel aldı.
▪ Jim Carrey'in yüz ifadelerini korumak amacıyla makyaj lehine lastik maskenin terk edilmesine karar verildi.
▪ Devasa dişler başlangıçta sadece kelimelerin olmadığı sahnelerde kullanılmak üzere planlanmıştı. Ama oyuncu onlara alıştı ve konuşmayı öğrendi. Bu Musk'a daha da tuhaflık kazandırdı ..
▪ Filmin tamamı Los Angeles'ta çekildi.
▪ Jim Carrey'nin karakteri parlak sarı bir takım elbise giyiyor. Kostüm tasarımcıları tarafından, filmdeki ilk seçmelerinde kendisine benzer bir kıyafet diken annesine haraç ödemek istediği için, özellikle oyuncunun isteği üzerine yaratıldı.
▪ Orijinal metnin tamamen farklı bir sonu vardı. İçinde Charlie bir maske taktı.
▪ Bir sahnede Jim Carrey'in karakteri kendini Coco Bongo gece kulübünde bulur. Aynı kuruluş, bu aktörün de oynadığı Majestic (2001) filminde yer almaktadır. Böyle bir gece kulübü gerçekte var ve Cancun, Meksika'da bulunuyor. Üstelik Jim Carrey'in kendisine ait.
▪ Kahramanın kullanılmış bir prezervatifi cebinden çıkardığı ve bunun bir hata olduğunu söylediği sahne Jim Carrey tarafından yapılan bir doğaçlamaydı.

Filmdeki hatalar

Dikkat edin, spoiler!
▪ Stanley parkmetre yakınında dans ederken dudak hareketleri ses çıkaran sözlerle uyuşmuyor.
▪ Tina'nın kulüpte şarkı söylediği sahnede “bal” diyor. Ama dudaklarının hareketinden "bebek" kelimesini telaffuz ettiği anlaşılıyor.
▪ Stanley, Peggy'nin Peggy'ye Sor köşesini yönettiğini keşfeder. Ancak filmin orijinal versiyonunda adı, sevgili Peggy anlamına gelen "Sevgili Peggy" dir.
▪ Kumarhaneye saldırı mahallinde, silahın namlusundaki flaşlar ve atışların sesleri senkronize değildir.
▪ Kovalamaca bölümünde Tina'nın dudakları ya hiç boyanmamış ya da parlak kırmızı ruj sürüyor.
▪ Stanley hücredeki klozet kapağını tuvalet kağıdıyla örttüğünde, sonraki çerçevelerde bir yerlerde kayboluyor.
▪ Son sahnelerden birinde Milo'nun köpeği atlar. Aynı zamanda çene bölgesinden de maskeyi yakalar. Ancak köpek yere indiğinde alnındaki dişlerinde bir maske vardır.
▪ Maske arabanın camlarını bip sesiyle kırmadan önce, arabada yaşayan bir kişi değil, bir kukla olduğu açıktır.

Çevrimiçi sinemamızda en iyi Amerikan geleneklerinden "The Mask - Maske 1 izle" in kült komedisini izleyin: reklamsız, mükemmel kalitede ve harika sesle. Filmmex ile iyi eğlenceler!
USA 101 dak.
Dil:Türkçe Dublaj
Kalite:1080p Full HD
YIL:1994
TÜR:Komedi , Bilim Kurgu , Fantezi
ÜRETİCİ:Chuck Russell
OYUNCULAR:Jim Carrey , Peter Rigert , Peter Green , Amy Yasbeck , Cameron Diaz
  •  Süre: 101dk Dakika
  • Ülke:
  • İZLENME: 16
  • BEĞEN: 0
  • BEĞENME: 0
  • 1080P
Yorum Alanı